Praktyczna Szkoła Franciszkanizmu

Instytut Studiów Franciszkańskich wyszedł z nową ofertę edukacyjną - Praktyczną Szkołą Franciszkanizmu. Jest to roczny cykl wykładów-konferencji, adresowanych głównie do członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. 13 października 2012 roku odbyło się spotkanie inauguracyjne.

Zajęcia Praktycznej Szkoły Franciszkanizmu odbywają się raz w miesiącu, w godzinach od 10.00 do 14.25. O godzinie 9.00 w intencji uczestników PSF sprawowana jest Eucharystia w Kaplicy Matki Bożej Bolesnej u franciszkanów. Cały cykl spotkań obejmuje osiem bloków tematycznych: źródła, człowiek, wiara, kościół, modlitwa, praca, pokuta i formacja.

W tym roku na zajęcia zapisało się 40 osób. Słuchacze rozpoczęli pierwszy semestr od Mszy Świętej o godzinie 9.00. Następnie udali się na zajęcia, które prowadzili dwaj specjaliści z zakresu franciszkanizmu: o. mgr lic. Piotr Bielenin OFMConv, wikariusz klasztoru św. Franciszka w Krakowie, oraz o. dr Andrzej Zając OFMConv, dyrektor Instytutu Studiów Franciszkańskich.

Kolejne zajęcia Praktycznej Szkoły Franciszkanizmu odbędą się 17 listopada 2012 roku. Harmonogram spotkań dostępny na stronie www.isf.edu.pl/szkola.
k.gorgoń