Zakończenie 3. edycji Szkoły duchowości franciszkańskiej

W sobotę 6 czerwca 2015, zakończyła się kolejna edycja Szkoły duchowości franciszkańskiej. Dyplomy ukończenia SDF otrzymało 14 osób z różnych regionów Polski. Absolwenci podczas ośmiu spotkań mieli okazję zapoznać się z franciszkańskim ujęciem takich zagadnień jak źródła, człowiek, wiara, Kościół, modlitwa, praca, pokuta, rozwój.

Szkoła duchowości franciszkańskiej to roczny cykl wykładów, adresowanych do wszystkich, których pasjonuje postać św. Franciszka z Asyżu oraz duchowość franciszkańska. SDF stawia sobie za cel nie tylko ukazywanie postaci świętego, ale przede wszystkim praktyczne i twórcze korzystanie z jego mądrości życiowej, z której wypływa doświadczenie pokoju i radości.

Spotkania SDF odbywają się raz w miesiącu – od listopada do czerwca. Każde spotkanie rozpoczyna się Mszą świętą, odprawianą w intencji uczestników w Kaplicy Matki Bożej Bolesnej.

Każdy blok tematyczny podzielony jest na trzy działy:

ŹRÓDŁA
1. poszukiwanie prawdy
2. kształtowanie sumienia
3. rozwój intelektualny i duchowy

Kolejna edycja Szkoły duchowości franciszkańskiej rozpocznie się w listopadzie 2015 roku – zapisy już trwają. Zapraszamy!

k.gorgoń