• Szkoła Duchowości Franciszkańskiej - rekrutacja do końca października!

1 procent podatku na ISF

W tym roku Fundacja Brat Słońce zaprosiła do przyłączenia się do akcji zbierania 1% podatku zaprzyjaźnione instytucje franciszkańskie, w tym także Instytut Studiów Franciszkańskich.

Można zatem przekazać 1% podatku od swoich dochodów na rzecz Fundacji Brat Słońce. Pozyskane w ten sposób pieniądze przeznaczone zostaną na:

• formację i wypoczynek dzieci i młodzieży zwłaszcza z rodzin ubogich
  • pomoc charytatywną potrzebującym
  • profilaktykę uzależnień i zdrowia psychicznego
  • edukację i naukę
  • kulturę - od renowacji zabytków po wydarzenia artystyczne
  • pomoc Polakom i polskim instytucjom za granicą

Instytut Studiów Franciszkańskich przeznaczy uzbierane wpływy na wsparcie finansowe dla studentów.

1% podatku to pomoc, którą można ofiarować nic nie tracąc. W formularzach PIT należy tylko wpisać: numer KRS 0000397954, cel szczegółowy ISF 25 oraz obliczoną kwotę 1% podatku. Można także pobrać program do wypełniania formularzy PIT tutaj: pit lub wypełnić formularz on-line tutaj: pit.

W akcję zbierania 1% podatku razem z Fundacją Brat Słońce włączyły się także inne instytucje franciszkańskie, o których można poczytać tutaj: instytucje

Serdecznie dziękujemy za pomoc :)