• Odnaleziona biografia św. Franciszka z Asyżu wydana po polsku!

 • Nasze książki dostępne w sklepie wydawnictwa Bratni Zew

 • Medalik z błogosławieństwem św. Franciszka

YouTube facebook

Wydarzenia

 • Od niedzieli 22 marca do środy 25 marca 2015 w Bazylice Franciszkanów w Krakowie będzie można dowiedzieć się jak w codziennym życiu odkrywać Boga, jak przeżywać je dobrze i jak się nim cieszyć, przyjmując wszystko, co ze sobą przynosi. Przewodnikiem będzie św. Franciszek z Asyżu.

  czytaj więcej
 • 1 procent podatku na ISF

  02 marca 2015

  W tym roku Fundacja Brat Słońce zaprosiła do przyłączenia się do akcji zbierania 1% podatku zaprzyjaźnione instytucje franciszkańskie, w tym także Instytut Studiów Franciszkańskich.

  czytaj więcej
 • Rozpoczynamy nabór na Studia podyplomowe z franciszkanizmu w ich nowej odsłonie. Studia zostały skrócone do trzech semestrów, bardziej wyspecjalizowane i wzbogacone o kilka ciekawych przedmiotów. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy od św. Franciszka z Asyżu i jego świętych naśladowców chcą uczyć się jak dobrze i radośnie przeżywać życie.

  czytaj więcej
 • W sobotę 10 stycznia b.r. odbyła się XIV sesja kolbiańska zorganizowana tradycyjnie przez Instytut Studiów Franciszkańskich oraz Wyższe Seminarium Duchowne Franciszkanów w Krakowie. Tematem tegorocznego spotkania był „Święty Maksymilian – zakonnik”.

  czytaj więcej
 • Narodzenie Pańskie 2014

  25 grudnia 2014
  W tym świątecznym czasie ze szczególną mocą brzmią słowa św. Franciszka mówiące o Bogu: "Syn Jego błogosławiony i chwalebny, którego nam dał i który narodził się dla nas, ofiarował siebie samego (...), zostawiając nam przykład, abyśmy wstępowali w Jego ślady". I taka jest prawda! Jezus jest niezwykłym darem od Boga Ojca dla każdego człowieka i dla całej ziemi.


  czytaj więcej
 • Instytut Studiów Franciszkańskich bierze udział w konkursie dla najlepszych organizacji pozarządowych „Kryształy Soli” organizowanym już po raz X przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Kapituła konkursu ocenia ostatnie cztery lata pracy każdej organizacji: przeprowadzone projekty jako lider oraz jako partner. Wyłoniony zwycięzca nagrodzony zostanie prestiżową statuetką. 
  czytaj więcej
 • Św. Franciszek w KKK

  29 października 2014
  Franciszek z Asyżu jest popularnym świętym. Niewiele jest chyba osób w świecie chrześcijańskim (i nie tylko, bo jest na tyle uniwersalny, że znają go też wyznawcy islamu czy hinduizmu), które by o nim nie słyszały. Szczególnie bliski jest oczywiście wszystkim związanym z duchowością franciszkańską. Ale czy zdajemy sobie sprawę z tego, iż Kościół Katolicki w swojej oficjalnej wykładni doktryny wiary i zasad moralności czerpie także z mądrości pism św. Franciszka?
  czytaj więcej
 • Ucz się z nami od najlepszych

  10 września 2014
  Trwa nabór na drugi cykl Studiów podyplomowych z franciszkanizmu. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którym nie jest obojętny św. Franciszek, a także tych, którzy go jeszcze nie znają. Tegoroczne hasło studiów "Uczymy się od najlepszych" wskazuje nam na postać Świętego z Asyżu oraz na jego świętych naśladowców. Na naszych studiach to właśnie od nich uczymy się jak dobrze i radośnie przeżywać życie. czytaj więcej

stat4u PageRank Checking Icon