• Nasze książki dostępne w sklepie wydawnictwa Bratni Zew

 • Odnaleziona biografia św. Franciszka z Asyżu wydana po polsku!

 • XVII Sesja kolbiańska

YouTube facebook

Wydarzenia

 • W sobotę 10 stycznia b.r. odbyła się XIV sesja kolbiańska zorganizowana tradycyjnie przez Instytut Studiów Franciszkańskich oraz Wyższe Seminarium Duchowne Franciszkanów w Krakowie. Tematem tegorocznego spotkania był „Święty Maksymilian – zakonnik”.

  czytaj więcej
 • Narodzenie Pańskie 2014

  25 grudnia 2014
  W tym świątecznym czasie ze szczególną mocą brzmią słowa św. Franciszka mówiące o Bogu: "Syn Jego błogosławiony i chwalebny, którego nam dał i który narodził się dla nas, ofiarował siebie samego (...), zostawiając nam przykład, abyśmy wstępowali w Jego ślady". I taka jest prawda! Jezus jest niezwykłym darem od Boga Ojca dla każdego człowieka i dla całej ziemi.


  czytaj więcej
 • Instytut Studiów Franciszkańskich bierze udział w konkursie dla najlepszych organizacji pozarządowych „Kryształy Soli” organizowanym już po raz X przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Kapituła konkursu ocenia ostatnie cztery lata pracy każdej organizacji: przeprowadzone projekty jako lider oraz jako partner. Wyłoniony zwycięzca nagrodzony zostanie prestiżową statuetką. 
  czytaj więcej
 • Grób św. Franciszka

  05 listopada 2014
  Pozostając w listopadowym klimacie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z krypty, w której znajduje się grób św. Franciszka oraz do lektury tekstu dotyczącego historii tego szczególnego miejsca.

  czytaj więcej
 • Św. Franciszek w KKK

  29 października 2014
  Franciszek z Asyżu jest popularnym świętym. Niewiele jest chyba osób w świecie chrześcijańskim (i nie tylko, bo jest na tyle uniwersalny, że znają go też wyznawcy islamu czy hinduizmu), które by o nim nie słyszały. Szczególnie bliski jest oczywiście wszystkim związanym z duchowością franciszkańską. Ale czy zdajemy sobie sprawę z tego, iż Kościół Katolicki w swojej oficjalnej wykładni doktryny wiary i zasad moralności czerpie także z mądrości pism św. Franciszka?
  czytaj więcej
 • Ucz się z nami od najlepszych

  10 września 2014
  Trwa nabór na drugi cykl Studiów podyplomowych z franciszkanizmu. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którym nie jest obojętny św. Franciszek, a także tych, którzy go jeszcze nie znają. Tegoroczne hasło studiów "Uczymy się od najlepszych" wskazuje nam na postać Świętego z Asyżu oraz na jego świętych naśladowców. Na naszych studiach to właśnie od nich uczymy się jak dobrze i radośnie przeżywać życie. czytaj więcej
 • Wakacje!

  09 lipca 2014
  Ostatni dzwonek już wybrzmiał. Czas na wakacje, zasłużony i potrzebny każdemu wypoczynek. Na długie, słoneczne i deszczowe, pracowite i leniwe dni letnich tygodni Instytut Studiów Frańciszkanskich, jego pracownicy i współpracownicy życzą wszystkim błogosławionego czasu!
  czytaj więcej
 • Dzielne uczennice Pana

  16 czerwca 2014
  W  sobotę 14 czerwca odbyły się ostatnie zajęcia w ramach Franciszkańskiego Studium Formacyjnego. Dyplomy ukończenia otrzymało 10 sióstr ze zgromadzeń, których reguła oparta jest na regule franciszkańskiej.   czytaj więcej

stat4u PageRank Checking Icon