Rekrutacja na studia rozpoczęta

Wraz z rozpoczęciem rekrutacji na studia podyplomowe z franciszkanizmu ruszyła nowa strona internetowa, zawierająca informacje na ich temat. Studia są ofertą edukacyjną Ośrodka Studiów Franciszkańskich, działającego na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. To jedyne tego typu studia w Polsce!

Jest to propozycja dla wszystkich zainteresowanych postacią św. Franciszka z Asyżu i duchowością franciszkańską, szukających głębi życia duchowego oraz świeżego spojrzenia na życie, na zaangażowanie człowieka w sprawy dzisiejszego świata, na codzienność i jej odniesienie do wartości najwyższych.

Proponowane studia podyplomowe dają możliwość zapoznania się z duchowością franciszkańską wraz z jej szerszym kontekstem, jaki stanowią: duchowość biblijna, patrystyczna, średniowiecza. Program przewiduje studium źródłowej literatury franciszkańskiej (pism św. Franciszka i św. Klary oraz dzieł hagiograficznych), historii ruchu franciszkańskiego, prezentację jego wybitniejszych przedstawicieli.

Istotnym elementem studiów są zajęcia wykorzystujące źródłową wiedzę z zakresu franciszkanizmu do jej aktualnych i praktycznych aplikacji, dotyczących tak działań związanych z ochroną stworzenia, dialogiem międzykulturowym, jak i osobistej więzi z Bogiem, relacji międzyludzkich oraz podejścia do pracy i różnych form ludzkiego zaangażowania.

Słuchacze franciszkańskich studiów będą mogli też skorzystać z możliwości odbycia rekolekcji w jednej z pustelni franciszkańskich, a także wzięcia udziału w wyjeździe naukowym do Włoch śladami św. Franciszka, organizowanym przez Instytut Studiów Franciszkańskich.

Więcej informacji na stronie: studia.isf.edu.pl
ram