Rozpoczęła się ósma edycja Szkoły Duchowości Franciszkańskiej

W sobotę, 16 listopada 2019 r. rozpoczęła się ósma edycja Szkoły Duchowości Franciszkańskiej prowadzonej przez Instytut Studiów Franciszkańskich. W roku akademickim 2019/2020 do udziału w zajęciach zgłosiło się 56 osób z całej Polski. Nowym słuchaczom życzymy owocnego czasu i samych dobrych inspiracji do pięknego życia, czerpanych od św. Franciszka z Asyżu.

Szkoła Duchowości Franciszkańskiej to roczny cykl wykładów, adresowanych do wszystkich, których pasjonuje postać św. Franciszka z Asyżu oraz duchowość franciszkańska. SDF stawia sobie za cel nie tylko ukazywanie postaci świętego, ale przede wszystkim praktyczne i twórcze korzystanie z jego mądrości życiowej, z której wypływa doświadczenie pokoju i radości.

Cykl spotkań obejmuje osiem bloków tematycznych: źródła, człowiek, wiara, Kościół, modlitwa, praca, pokuta, rozwój. Wykłady odbywają się raz w miesiącu, w soboty w godz. 10.00 - 14.15.
Przed rozpoczęciem zajęć w kaplicy Matki Bożej Bolesnej o godz. 9.00 odprawiana jest Eucharystia w intencji uczestników SDF.

16 listopada uczestnicy wysłuchali wykładów z tematu ŹRÓDŁA. Zajęcia poprowadzili o. Andrzej Zając OFMConv i o. Piotr Bielenin OFMConv.