Szkoła Duchowości Franciszkańskiej - inna niż wszystkie

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się nowych rzeczy, rozwinąć swoje pasje, poznać ciekawych ludzi, ale boisz się powrotu do szkoły, to mamy coś specjalnie dla Ciebie! Szkoła Duchowości Franciszkańskiej jest inna niż wszystkie – u nas nie musisz pisać klasówek ani zdawać egzaminów. Aby uzyskać dyplom jej ukończenia wystarczy przychodzić na wykłady i czerpać z nich jak najwięcej.

W naszej Szkole nie trzeba nawet robić notatek, choć to akurat polecamy, bo dobre myśli w codziennych trudach mogą ulecieć z głowy, a do zapisanych zawsze można powrócić i odkryć je na nowo.

Szkoła Duchowości Franciszkańskiej, wzorując się na św. Franciszku z Asyżu, pokazuje jak z pasją przeżywać życie, inspiruje i rozwija. Od listopada do czerwca, podczas ośmiu spotkań poświęconych kolejno „źródłom”, „człowiekowi”, „wierze”, „Kościołowi”, „modlitwie”, „pracy”, „pokucie” i „rozwojowi”, słuchacze poznają nie tylko samego Franciszka, ale będą mogli także odkryć jego życiową mądrość i nauczyć się stosować ją w życiu człowieka z XXI wieku. Szkoła pomaga bowiem odpowiedzieć na pytanie, jak dziś żyć Ewangelią w stylu franciszkańskim.

Zajęcia odbywają się raz w miesiącu w sobotę w godzinach od 10.00 do 14.15 w sali św. Maksymiliana przy ul. Franciszkańskiej 4 w Krakowie. Przed wykładami, o godzinie 9.00 w intencji uczestników Szkoły sprawowana jest Eucharystia w kaplicy Matki Bożej Bolesnej u franciszkanów.

Najbliższy cykl spotkań rozpocznie się 7 listopada 2015 roku. Kolejne zajęcia odbędą się 12 grudnia 2015, 16 stycznia 2016, 6 lutego 2016, 5 marca 2016, 2 kwietnia 2016, 14 maja 2016 i 4 czerwca 2016 roku.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapisywania się w sekretariacie Instytutu Studiów Franciszkańskich (osobiście, telefonicznie, mailowo lub listownie). Koszt uczestnictwa w całości zajęć wynosi 300 zł (możliwość wpłaty w dwóch ratach semestralnych po 150 zł).

Zapraszamy!

Instytut Studiów Franciszkańskich
ul. Franciszkańska 4

Godziny otwarcia sekretariatu:
poniedziałek 12.00 – 17.00
środa 12.00 – 14.30
czwartek 10.00 – 12.00

telefon: 12 422 12 73 (w godzinach pracy sekretariatu)
e-mail: sekretariat@isf.edu.pl