• Poznaj z nami św. Franciszka z Asyżu

Szkoła duchowości franciszkańskiej otwarta!

52 osoby z różnych regionów Polski zapisały się tego roku do Szkoły duchowości franciszkańskiej organizowanej przez Instytut Studiów Franciszkańskich. Pierwsze zajęcia odbyły się 9 listopada 2013. Tego samego dnia dyplomy ukończenia Szkoły otrzymało 35 uczestników ubiegłorocznych zajęć.

Nowy cykl wykładów zainaugurowany został Mszą Świętą, sprawowaną w intencji wszystkich uczestników Szkoły oraz jej wykładowców, wśród których znajdują się bracia ze wszystkich gałęzi zakonu franciszkanów. Eucharystii na rozpoczęcie nowego roku akademickiego przewodniczył wikariusz krakowskiego klasztoru i jednocześnie wykładowca Szkoły, o. Piotr Bielenin OFMConv, a homilię do zgromadzonych w Kaplicy Matki Bożej Bolesnej wygłosił o. Andrzej Zając OFMConv - wykładowca oraz dyrektor Instytutu Studiów Franciszkańskich.

Po wspólnej Eucharystii słuchacze udali się do Auli św. Maksymiliana Kolbego, gdzie nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów oraz upominków książkowych uczestnikom zeszłorocznego kursu z duchowości franciszkańskiej. O godzinie 10.00 rozpoczęły się pierwsze wykłady, których tematyka skupiała się wokół historii ruchu franciszkańskiego, źródeł historycznych i literatury związanej z tematem.

Szkoła duchowości franciszkańskiej jest - obok Podyplomowych studiów z franciszkanizmu na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II oraz Franciszkańskiego Studium Formacyjnego dla sióstr zakonnych - trzecią inicjatywą dydaktyczną Instytutu Studiów Franciszkańskich i cieszy się już kolejny rok dużą popularnością. Jest ciekawą propozycją dla wszystkich zafascynowanych postacią św. Franciszka z Asyżu oraz tych, którzy pragną uczyć się, jak wcielać w życie franciszkańskie ideały i jak dawać świadectwo ewangelicznego życia i franciszkańskiej radości, pokoju i dobra.
k.gorgoń