Szkoła Duchowości Franciszkańskiej - wręczenie dyplomów

W Instytucie Studiów Franciszkańskich oficjalnie zakończyliśmy rok akademicki. 4 lipca 2020 r. dyplomy ukończenia Szkoły Duchowości Franciszkańskiej odebrało 26 osób. W związku z epidemią koronawirusa część słuchaczy zdecydowała się kontynuować zajęcia w przyszłym roku akademickim.

Tradycyjnie na zakończenie roku robimy zdjęcie ze słuchaczami SDF. Tym razem jest ono... niecodzienne.
Dystans zachowany, przy rozstawianiu śmiechu było co niemiara, zdjęcie wyjątkowe,
ale serdeczność i życzliwość ze strony naszych słuchaczy wciąż taka sama!
Bardzo Wam dziękujemy!

Przez osiem miesięcy uczestnicy Szkoły Duchowości Franciszkańskiej mieli okazję poznawać św. Franciszka w praktyce, odnosząc jego słowa i sposób życia do świata, w którym żyją na co dzień. Podczas ośmiu spotkań poświęconych kolejno „źródłom”, „człowiekowi”, „wierze”, „Kościołowi”, „modlitwie”, „pracy”, „pokucie” i  „rozwojowi” spotykali się z franciszkańskimi specjalistami z tych dziedzin: o. Tadeuszem Bargielem OFMCap, o. Piotrem Bieleninem OFMConv, o. Andrzejem Zającem OFMConv, o. Stanisławem Mazgajem OFM oraz panią Aleksandrą Tołpą.

Słuchacze przyjeżdżali na zajęcia z wielu zakątków Polski, m.in. z Koszalina, Łodzi, Wrocławia, Katowic, Lublińca, Zielonej Góry i oczywiście z Krakowa. Teraz czas na wcielenie w życie wszystkiego, czego nauczyli się w naszej franciszkańskiej szkole.

A tymczasem trochę odpoczynku i za chwilę zabieramy się za przygotowywanie nowego roku akademickiego. Już można zapisywać się na nasze stałe kursy: Franciszkańskiego Studium Formacyjnego oraz Szkoły Duchowości Franciszkańskiej. W roku akademickim 2020/2021 odbędą się także cztery Seminaria Franciszkańskie.

Szczegóły wkrótce!

Naszym absolwentom życzymy udanych wakacji, dobrego wypoczynku i… do zobaczenia jesienią na Seminariach Franciszkańskich!