Z Janem Pawłem II tuż przed beatyfikacją

Przez 24 godziny ponad 80 osób czytało teksty Jana Pawła II w przeddzień jego beatyfikacji. "Czytaniu i czuwaniu"  towarzyszyło hasło: "A teraz rozważcie, co wam uczynił, i dziękujcie Mu głośno" (Tb 13,7). Wydarzenie miało miejsce w Auli bł. Jakuba przy ul. Franciszkańskiej 4 w Krakowie, czyli w bezpośrednim sąsiedztwie okna papieskiego.

Maraton lektury pism wtedy jeszcze sługi Bożego Jana Pawła II rozpoczął się we czwartek 28 kwietnia o godzinie 18.00 i zakończył w piątek o tej samej godzinie. Zwieńczeniem wydarzenia była Msza Święta w bazylice Franciszkanów, w której Jan Paweł II w 1979 roku spotkał się z chorymi, a w 1991 modlił się przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej Bolesnej Smętnej Dobrodziejki Krakowa oraz przy relikwiach beatyfikowanej przez niego na rynku krakowskim bł. Anieli Salawy.

To szczególne czuwanie miało charakter otwarty, każdy bowiem mógł wziąć w nim udział, zgłaszając się wcześniej do organizatorów. Wśród czytających byli przedstawiciele różnych środowisk zawodowych i społecznych; byli dorośli, młodzież szkolna, studenci, mężczyźni i kobiety, kapłani, zakonnicy, lekarze, prawnicy, nauczyciele akademiccy, inżynierowie, robotnicy.

Organizatorami wydarzenia byli: Parafia św. Wojciecha w Krakowie - os. Bronowickie, Instytut Studiów Franciszkańskich, Grupa Przyjaciół Czytających Teksty Jana Pawła II, Grupa Dwójka, Prywatne Gimnazjum nr 3 DONA, Ruch Ekologiczny św. Franciszka z Asyżu - REFA. Pomysłodawcą i głównym koordynatorem była Agnieszka Hennel- Brzozowska.
ram