• Szkoła Duchowości Franciszkańskiej

  • Medalik z błogosławieństwem św. Franciszka

YouTube facebook

Szkoła Duchowości Franciszkańskiej - przyjmujemy zapisy!

Zapraszamy do naszej Szkoły Duchowości Franciszkańskiej. To roczny cykl wykładów, adresowanych do wszystkich, których pasjonuje postać św. Franciszka z Asyżu oraz duchowość franciszkańska. SDF stawia sobie za cel nie tylko ukazywanie postaci świętego, ale przede wszystkim praktyczne i twórcze korzystanie z jego mądrości życiowej, z której wypływa doświadczenie pokoju i radości. Rekrutacja do końca października!Szkoła Duchowości Franciszkańskiej jest inna niż wszystkie – jest radośnie, nie ma klasówek ani egzaminów. Razem uczą się młodsi i starsi, wymieniając nawzajem swoim doświadczeniem. Do tej pory ukończyło ją już 196 osób!

Szkoła Duchowości Franciszkańskiej, wzorując się na św. Franciszku z Asyżu, pokazuje jak z pasją przeżywać życie, inspiruje i rozwija. Od listopada do czerwca, podczas ośmiu spotkań poświęconych kolejno „źródłom”, „człowiekowi”, „wierze”, „Kościołowi”, „modlitwie”, „pracy”, „pokucie” i „rozwojowi”, słuchacze poznają nie tylko samego Franciszka, ale będą mogli także odkryć jego życiową mądrość i nauczyć się stosować ją w życiu człowieka z XXI wieku. Szkoła pomaga bowiem odpowiedzieć na pytanie, jak dziś żyć Ewangelią w stylu franciszkańskim.

Wykłady odbywają się w Sali św. Maksymiliana, ul. Franciszkańska 4 w Krakowie (wejście od plant przez furtę seminaryjną) raz w miesiącu, w soboty w godz. 10.00 - 14.15.

Przed rozpoczęciem zajęć w kaplicy Matki Bożej Bolesnej o godz. 9.00 odprawiana jest Eucharystia w intencji uczestników SDF.

Szczegółowy terminarz zajęć na stronie www.isf.edu.pl w zakładce „Szkoła duchowości”. Pierwsze zajęcia odbędą się 4 listopada 2017 r.


Koszt uczestnictwa to 300 zł (możliwość wpłaty w dwóch ratach).

Zapisy przyjmujemy w sekretariacie Instytutu Studiów Franciszkańskich, ul. Franciszkańska 4, 31-004 Kraków (wejście przez furtę WSD Franciszkanów). Można także zapisywać się telefonicznie, listownie lub mailowo.

Instytut Studiów Franciszkańskich
ul. Franciszkańska 4
31-004 Kraków
tel. 012 422 12 73
sekretariat@isf.edu.pl

stat4u PageRank Checking Icon