ISF w konkursie Kryształy Soli

Instytut Studiów Franciszkańskich bierze udział w konkursie dla najlepszych organizacji pozarządowych „Kryształy Soli” organizowanym już po raz X przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Kapituła konkursu ocenia ostatnie cztery lata pracy każdej organizacji: przeprowadzone projekty jako lider oraz jako partner. Wyłoniony zwycięzca nagrodzony zostanie prestiżową statuetką.

W tegorocznej edycji bierze udział ponad czterdzieści różnych organizacji z terenu Małopolski.

Konkursowi towarzyszy internetowy plebiscyt, w którym internauci wybierają swojego zwycięzcę. Każdego dnia można oddać po jednym głosie na daną organizację. Na Instytut Studiów Franciszkańskich można głosować tutaj (codziennie jeden głos do 15 grudnia).

Serdecznie zachęcamy wszystkich naszych sympatyków do głosowania na ISF.
Rozstrzygnięcie konkursu będzie miało miejsce podczas Małopolskiego Forum Organizacji Pozarządowych, które odbędzie się 19 grudnia w Krakowie.

Instytut Studiów Franciszkańskich za główny cel stawia sobie pokazanie współczesnemu człowiekowi jak, wykorzystując ponad 800-letnie doświadczenie franciszkańskie, odkrywać nowe motywacje do życia i pracy. Nasze projekty w latach 2010-2013, które są brane pod uwagę przy ocenie Kapituły konkursu to:
Szkoła duchowości franciszkańskiej
Podyplomowe studia z franciszkanizmu
Franciszkańskie Studium Formacyjne
Cykl sesji kolbiańskich
Cykl sesji franciszkańskich
Franciszkańskie Warsztaty Muzyki Liturgicznej
Dzień św. Franciszka
Cykl konferencji "Terytoria"
Warsztaty Psychologiczne "Poznać siebie"
Szkolenie z zakresu franciszkanizmu
Wyjazd studyjny do Włoch "Śladami św. Franciszka"

Przy niektórych projektach byliśmy partnerem, jednak przy znacznej części projektów jesteśmy liderem. Podczas tych czterech ostatnich lat działalności współpracowaliśmy z:
Instytutem Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie
Uniwersytetem Papieskim Jana Pawła II w Krakowie
Fundacją Brat Słońce
WSD Franciszkanów im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Krakowie
WSD Franciszkanów im. św. Bonawentury w Krakowie-Bronowicach
WSD Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Krakowie
WSD Franciszkanów pw. św. Bonawentury w Katowicach-Panewnikach
Klasztorem Franciszkanów w Krakowie
Klasztorem Franciszkanów w Legnicy

Przy tej okazji serdecznie dziękujemy za owocną współpracę i wspólne szerzenie wartości franciszkańskich w tak wielu środowiskach.
k.gorgoń