Szkoła Duchowości Franciszkańskiej - rekrutacja

Ciekawi ludzie. Życie z pasją. Nowa wiedza. Serce średniowiecznego Krakowa. Brzmi intrygująco? Jest jeszcze więcej! Nie tak dawno cały świat obserwował jak papież Franciszek wchodzi do bazyliki franciszkanów w Krakowie, by modlić się o pokój. To właśnie stąd płynie nasze zaproszenie. Dołącz do słuchaczy naszej Szkoły Duchowości Franciszkańskiej, poznaj św. Franciszka z Asyżu i jego Przyjaciół, naucz się jak dobrze iść przez życie. Zapraszamy!

Szkoła Duchowości Franciszkańskiej jest inna niż wszystkie – jest radośnie, nie ma klasówek ani egzaminów. Razem uczą się młodsi i starsi, wymieniając nawzajem swoim doświadczeniem. Do tej pory ukończyły ją już 163 osoby!

Szkoła Duchowości Franciszkańskiej, wzorując się na św. Franciszku z Asyżu, pokazuje jak z pasją przeżywać życie, inspiruje i rozwija. Od listopada do czerwca, podczas ośmiu spotkań poświęconych kolejno „źródłom”, „człowiekowi”, „wierze”, „Kościołowi”, „modlitwie”, „pracy”, „pokucie” i „rozwojowi”, słuchacze poznają nie tylko samego Franciszka, ale będą mogli także odkryć jego życiową mądrość i nauczyć się stosować ją w życiu człowieka z XXI wieku. Szkoła pomaga bowiem odpowiedzieć na pytanie, jak dziś żyć Ewangelią w stylu franciszkańskim.

Zajęcia odbywają się raz w miesiącu w sobotę w godzinach od 10.00 do 14.15 w sali św. Maksymiliana przy ul. Franciszkańskiej 4 w Krakowie. Przed wykładami, o godzinie 9.00 w intencji uczestników Szkoły sprawowana jest Eucharystia w kaplicy Matki Bożej Bolesnej u franciszkanów.

Najbliższy cykl spotkań rozpocznie się 5 listopada 2016 roku. Kolejne zajęcia odbędą się 3 grudnia 2016, 14 stycznia 2017, 25 lutego 2017, 11 marca 2017, 8 kwietnia 2017, 6 maja 2017, 10 czerwca 2017 roku.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapisywania się w sekretariacie Instytutu Studiów Franciszkańskich (osobiście, telefonicznie, mailowo lub listownie). Koszt uczestnictwa w całości zajęć wynosi 300 zł (możliwość wpłaty w dwóch ratach semestralnych po 150 zł).

Zapraszamy!

Instytut Studiów Franciszkańskich
ul. Franciszkańska 4

Godziny otwarcia sekretariatu:
poniedziałek 12.00 – 17.00
środa 12.00 – 14.30
czwartek 10.00 – 12.00

telefon: 12 422 12 73 (w godzinach pracy sekretariatu)
e-mail: sekretariat@isf.edu.pl