• Odnaleziona biografia św. Franciszka z Asyżu wydana po polsku!

 • Medalik z błogosławieństwem św. Franciszka

 • Nasze książki dostępne w sklepie wydawnictwa Bratni Zew

YouTube facebook

Wydarzenia

 • Ucz się z nami od najlepszych

  10 września 2014
  Trwa nabór na drugi cykl Studiów podyplomowych z franciszkanizmu. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którym nie jest obojętny św. Franciszek, a także tych, którzy go jeszcze nie znają. Tegoroczne hasło studiów "Uczymy się od najlepszych" wskazuje nam na postać Świętego z Asyżu oraz na jego świętych naśladowców. Na naszych studiach to właśnie od nich uczymy się jak dobrze i radośnie przeżywać życie. czytaj więcej
 • Wakacje!

  09 lipca 2014
  Ostatni dzwonek już wybrzmiał. Czas na wakacje, zasłużony i potrzebny każdemu wypoczynek. Na długie, słoneczne i deszczowe, pracowite i leniwe dni letnich tygodni Instytut Studiów Frańciszkanskich, jego pracownicy i współpracownicy życzą wszystkim błogosławionego czasu!
  czytaj więcej
 • Dzielne uczennice Pana

  16 czerwca 2014
  W  sobotę 14 czerwca odbyły się ostatnie zajęcia w ramach Franciszkańskiego Studium Formacyjnego. Dyplomy ukończenia otrzymało 10 sióstr ze zgromadzeń, których reguła oparta jest na regule franciszkańskiej.   czytaj więcej
 • Czas na koniec Szkoły

  09 czerwca 2014
  Zakończyła się tegoroczna Szkoła duchowości franciszkańskiej. Jak co roku i tym razem, nie brakowało tych, którzy przez dwa semestry pilnie pogłębiali swoje spotkanie ze św. Franciszkiem. 


  czytaj więcej
 • Co Franciszek mówił o Duchu Świętym? Jak Duch Święty działał w życiu Franciszka? Zbliża się czas Zesłania Ducha Świętego. Pochylając się nad Źródłami Franciszkańskimi polecamy kilka fragmentów, które mogą posłużyć w osobistej refleksji i przygotowaniu do nadchodzących świąt. 

  czytaj więcej
 • Sesja naukowa w Dukli

  19 maja 2014
  Już 23 maja 2014 roku (sobota) zapraszamy na sesję naukową z racji 600-lecia urodzin św. Jana z Dukli. Jej temat brzmi: "Wzięty w boskie posiadanie". Spotkanie odbędzie się w Dukli (część przedpołudniowa) i Kalwarii Zebrzydowskiej (sesja popołudniowa, na terenie WSD) a potrwa przez cały dzień. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem. 

  czytaj więcej
 • Polonia Sacra o Franciszku

  25 kwietnia 2014
  W kwietniu ukazał się kolejny numer "Polonia Sacra" poświęcony postaci św. Franciszka z Asyżu. W periodyku znalazł się artykuł dyrektora ISF – o. Andrzeja Zająca pt. ’’Troska o pokój według św. Franciszka z Asyżu”. Na łamach tego numeru przeczytać można także publikacje poświęcone "Osobie i przesłaniu św. Franciszka" czy "Specyfice braterstwa minoryckiego". 
  czytaj więcej
 • Życzenia wielkanocne 2014

  18 kwietnia 2014
  Święty Franciszek po otrzymaniu stygmatów, które były dla niego szczególnym doświadczeniem tajemnicy Krzyża, w "Uwielbieniu Boga najwyższego" napisał własną krwawiącą ręką: "Ty jesteś życiem wiecznym naszym: wielkim i przedziwnym Panem, Bogiem wszechmogącym, miłosiernym Zbawicielem". A kierował te słowa do Ojca, Króla nieba i ziemi.
  czytaj więcej

stat4u PageRank Checking Icon